MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Hudobno zábavné vystúpenie umelcov z Veresegyházu

fotos by Péter Pástor

Hudobno zábavné vystúpenie umelcov z Veresegyházu

Posledný augustový víkend sa predstavili súbory z nášho partnerského mesta Veresegyház. Na nádvorí námestia sa predstavil dychový orchester a súbor brušného tanca Ezerkincs (Tisíc pokladov).
Dychový orchester mesta Veresegyház bol založený v roku 1998 pod vedením dirigenta Ferenca Balogha. V súčasnosti má orchester už vyše 40 členov, medzi ktorými sú i žiaci, ale aj profesionálni hudobníci. Už viackrát sme ich mohli privítať v našom meste. Pamätihodné bolo ich vystúpenie na hraničnom priechode 30. apríla 2004 pri príležitosti vstupu do Európskej únie. Orchester disponuje bohatým repertoárom. Na podujatí interpretovali klasickú dychovku, ale zazneli aj známe melódie prepísané na dychový orchester ako napr. skladby od Abby, ale i ďalšie populárne skladby.
Súbor brušného tanca Ezerkincs (Tisíc pokladov) založili v roku 2006 pod vedením Anikó Gecsey. Členmi súboru sú miestne mamičky a slečny. Časom vznikol záujem o výučbu brušného tanca aj pre deti základných a materských škôl. Na popoludňajšom vystúpení sa súbor predstavil tancom spojeným s rozprávkou. Pestré šaty a orientálna hudba očarili každého účastníka podujatia.
autor/write/photo: Pástor Péter
prekl.: Novák Kata

Posted under: Kultúra, NEWS, Šahy, Verejné dianie

Comments are closed.

↓