MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Jozef Banáš – viac ako prezentácia novej knihy

photo by Pástor Péter

Jozef Banáš – viac ako prezentácia novej knihy

Mestská knižnica v Šahách uvítala vo svojich priestoroch slovenského spisovateľa bestsellerov Jozefa Banáša. Spisovateľa, ktorý naše mesto navštívil už druhýkrát, privítal nový primátor mesta Ing. Štefan Gregor.

Jozef Banáš sa nesústredil len na prezentáciu svojho najnovšieho románu, ktorý má trochu tajomný názov Velestúr, ale viac ako päťdesiatku prítomných záujemcov o jeho knihy poinformoval o celej svojej tvorbe. Svoju románovú tvorbu rozdelil  do dvoch tematických okruhov – v jednom sú knihy, v ktorých sa zaoberá politikou a politikmi (Idioti v politike, Sezóna potkanov, Zastavte Dubčeka, Zóna nadšenia), v druhom sú knihy Kód 9 a Kód 1 a aj nová kniha Velestúr, v ktorých  sa venuje histórii a náboženskej tematike.

Účastníci tohto viac ako dvojhodinového stretnutia s najčítanejším slovenským spisovateľom súčasnosti sa s uznaním a poďakovaním vyjadrili o tvorbe Jozefa Banáša a takmer nikto z nich neodchádzal bez využitia autogramiády,  ktorou sa tento večer venovaný kultúre a umeniu ukončil.

autor/write: Péter Pástor

Voľný preklad: Bell

Posted under: Kultúra, Kultúra, NEWS, Okolie, Šahy

Comments are closed.

↓