MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

KAKTUS MUSIC BAR-HONTSOUND

foto by www.ppproduction.eu

Kaktus Music Bar – Hontsound

Peter Paulenka je ambiciózny mladý fotograf a kameraman. Okrem svojich bežných povinností mu leží na srdci aj osud nášho mesta a v záujme jeho úspechov a priaznivého osudu sa aktivizuje na viacerých úrovniach. Jeho srdcovou záležitosťou je dávať priestor mladým ľuďom na realizáciu, predvedenie sa, všetko v záujme okolia.

foto by www.ppproduction.eu

Odkiaľ prišiel nápad?Kto ti pomohol v tejto aktivite?

Keď som sa po dlhšom pobyte vrátil z Prahy, zistil som, že doma sa takmer nič nezmenilo, čo sa týka možnosti zábavy mladých. V našom meste nie je nikde také miesto, kde by si mladí ľudia mohli posedieť, porozprávať sa. Krčmy a diskotéky nie sú dostatočným priestorom pre našu mládež, nenapĺňajú jej kultúrne potreby na úseku zábavy. To mi dalo podnet k aktivite. Prvým krokom bol impulz 16.3.2012, keď som fotografoval v telocvični T-18. Tu som sa stretol s Lajosom Dudásom, majiteľom pivárne Hell. Porozprávali sme sa a tu som prišiel na to, že po určitých úpravách by bola piváreň vhodným miestom na stretnutia mladých.

Aká bola prvá akcia v tomto duchu?

Samozrejme, nešlo to hneď tak ľahko, našli sa chyby, z ktorých sme sa poučili. Rozdelili sme si úlohy – ja som sa postaral o propagáciu a Lajos zabezpečil občerstvenie. Snažili sme sa zabezpečiť DJov, aby tu ukázali svoje schopnosti. V tomto duchu sa uskutočnila prvá akcia , 6.4.2012, kde vystúpili Planetmälcolm, Alphamales, FakfromFish a Leffmistr.

foto by www.ppproduction.eu

kAKTUS mUSIC bAR VIDEO 1 from Kaktus Music Bar on Vimeo.

Poriadali ste akcie?

Už od počiatku sme organizovali tzv. piatkové akcie, ktorých podstatou bolo, že dodávatelia určili, ktoré produkty môžu byť predávané v akciovej cene, tu sme sa snažili o skultúrnenie. Na takýchto akciách nie alkohol dostal prednosť, hlavným cieľom bolo, aby sa mladí z mesta a z okolia stretli, zoznámili a neposlednom rade pobavili.

Odkiaľ prišiel nápad zmeny názvu?

Hell (angl. peklo) je nezlučiteľné s poslaním a s naším zámerom. Nemôžeme verbovať mladých ľudí na zábavu do pekla! Lajos navrhol Kaktus Music Bar.
Ja som k tomu zhotovil logo. Potom sme usporiadali prvú akciu pod novým názvom Kaktus Music Bar 6.júla na ktorej hral DJ Anti&Giova.

Okrem zábavy slúži budova aj na iné účely?

Už pri prvých krokoch som si uvedomil, že by sme mali nejakým spôsobom spojiť mládež nášho mesta a okolia. Chceli smem dať priestor aj na predvedenie sa, ukázanie svojho talentu. Tak sa zrodil nápad Hontsound, čo môžeme chápať ako hudobná skupina, ktorá zabezpečuje predvedenie sa mladým talentom. Doteraz sa ohlásili samí DJ, ale sme otvorení pre každého. V rámci Hontsoundu vystúpili už FakfromFish (Peter Paulenka), Leffmistr (Tibor Csomor), Planetmälcolm (Zoltán Pólos), Alphamels (HagymásiDávid-DjOnion/MártonImre-DjEMax) Giova (GiovanniVitello), Anti (AntalTamás), DJ Wikesz (Viktor Szabó) Ján Zborovjan (Eraser) a Furnyié (Roland Burai) a Dj Teo (Teodor Danyi). Hontsound získal svoje najväčšie úspechy na Hontianskych kultúrnych slávnostiach. Musím vyzdvihnúť aj to, že ďalším profilom našej činnosti je to, že dáva priestor podpore ďalším projektom, ktoré sú prospešné pre mesto. Stačí tu spomenúť napríklad akciu SPP-projektu Nádvorie MsÚ ožíva aprojekt Oriflame. Okrem toho uvíta ktorúkoľvek inštitúciu, organizáciu a burzu nápadov vo svojich priestoroch.

KaKTUS MUSIC bAR VIDEO 2 from Kaktus Music Bar on Vimeo.

foto by www.ppproduction.eu

Je to veľa služieb, môžete to ešte stupňovať?

Kaktus Music Bar je otvorený pre akékoľvek pozitívne ladené nápady, ktoré prinesú pre mesto niečo kladné. V čase veľkých športových udalostí tu môžu diváci a fanúšikovia sledovať televízne prenosy športových podujatí, ako boli napríklad majstrovstvá sveta v hokeji. Ale aj my sami poriadame aj športové akcie, v letnom období to bol streetball a majstrovstvá v stolnom futbale. Chcem ešte zdôrazniť, že bar je súci aj na organizovanie rodinných akcií, ako sú narodeniny a iné rodinné oslavy.To všetko za veľmi výhodných podmienok.

Čo odkážeš čitateľom, budúcim návštevníkom?

Hlavne to, že z uvedených údajov vyplýva, že je to podnik, ktorý je – zdôrazňujem – priestor pre kultúrne stretnutia mladých ľudí. Musím ale pripomenúť, že nie všetci mladí ľudia to rešpektujú a tým vyrušujú obyvateľov okolitých domov. Preto prosím mladých návštevníkov, aby dodržiavali poslanie nášho klubu a boli tolerantní k okoliu. Aj tým ukážeme dobrý príklad ostatným mladým ľuďom. Ďakujem vopred a pozývam každého záujemcu do Kaktus Music Baru!

Odkaz majiteľa baru: urobíme všetko v záujme pokoja pre okolie, hoci máme skúsenosti, že niektorých mladých  ľudí je ťažké prevychovať. Obyvateľom okolitých domov vopred dakujeme za ich pochopenie!

Péter Pástor

(prekl.  bell)

Posted under: Kultúra, Šahy, Verejné dianie

Comments are closed.

↓