MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Kaktus Music Bar – Hontsound

Kaktus Music Bar – Hontsound

Peter Paulenka je ambiciózny mladý fotograf a kameraman. Okrem svojich bežných povinností mu leží na srdci aj osud nášho mesta a v záujme jeho úspechov a priaznivého osudu sa aktivizuje na viacerých úrovniach. Jeho srdcovou záležitosťou je dávať priestor mladým ľuďom na realizáciu, predvedenie sa, všetko v záujme okolia.
Odkiaľ prišiel nápad?
Keď som sa po dlhšom pobyte vrátil z Prahy, zistil som, že doma sa takmer nič nezmenilo, čo sa týka možnosti zábavy mladých. V našom meste nie je nikde také miesto, kde by si mladí ľudia mohli posedieť, porozprávať sa. Zistil som, že krčmy a diskotéky nie sú dostatočným priestorom pre našu mládež, nenapĺňajú jej kultúrne potreby na úseku zábavy. To mi dalo podnet k aktivite.
Kto ti pomohol v tejto aktivite?
Nápad dozrieval vo mne pomerne dlhú dobu, prvým krokom bol ale impulz 16. marca 2012, keď som fotografoval v telocvični T-18 majstrovstvá v stolnom tenise. Tu som sa stretol s Lajosom Dudásom, majiteľom pivárne Hell. Porozprávali sme sa a tu som prišiel na to, že po určitých úpravách by bola piváreň vhodným miestom na stretnutia mladých.
Aká bola prvá akcia v tomto duchu?
Samozrejme, nešlo to hneď tak ľahko, našli sa chyby, z ktorých sme sa poučili. Rozdelili sme si úlohy – ja som sa postaral o propagáciu a Lajos zabezpečil občerstvenie. K tomu sme potrebovali aj hudbu. A to bolo jadro – nechceli sme len púšťať CD-čka a tak pobaviť účastníkov. Snažili sme sa zabezpečiť DJ, aby tu ukázali svoje schopnosti. V tomto duchu sa uskutočnila prvá akcia 6. apríla 2012, kde vystúpili Planetmälcolm, Alphamales, FakfromFish a Leffmistr.

Poriadali ste akcie?
Už od počiatku sme organizovali tzv. piatkové akcie, ktorých podstatou bolo, že dodávatelia určili, ktoré produkty môžu byť predávané v akciovej cene, tu sme sa snažili o skultúrnenie. Na takýchto akciách nie alkohol dostal prednosť, hlavným cieľom bolo, aby sa mladí z mesta a z okolia stretli, zoznámili a neposlednom rade pobavili. V priebehu ďalších mesiacov sme usporiadali tieto piatkové akcie: black&white party, barmanshow, Swag, ochutnávka vína, piva a zopár majstrovstiev v stolnom futbale – csocsó a niekoľko športových prenosov.
Odkiaľ prišiel nápad zmeny názvu?
Hell (angl. peklo) je nezlučiteľné s poslaním a s naším zámerom. Nemôžeme verbovať mladých ľudí na zábavu do pekla! Preto sme vymysleli nový názov. Lajos navrhol Kaktus Music Bar.
Ja som k tomu zhotovil logo, ktoré je viditeľné i dnes. Potom sme usporiadali prvú akciu pod novým názvom Kaktus Music Bar 6.júla na ktorej hral DJ Anti&Giova.
Okrem zábavy slúži budova aj na iné účely?
Už pri prvých krokoch som si uvedomil, že by sme mali nejakým spôsobom spojiť mládež nášho mesta a okolia. Chceli sme im dať priestor aj na predvedenie sa, ukázanie svojho talentu. Tak sa zrodil nápad Hontsound, čo môžeme chápať ako hudobná skupina, ktorá zabezpečuje predvedenie sa mladým talentom. Doteraz sa ohlásili samí DJ, ale sme otvorení pre každého. V rámci Hontsoundu vystúpili už FakfromFish (Peter Paulenka), Leffmistr (Tibor Csomor), Planetmälcolm (Zoltán Pólos), Alphamels (Hagymási Dávid-Dj Onion/Márton Imre-Dj EMax) Giova (Giovanni Vitello), Anti (Antal Tamás), DJ Wikesz (Viktor Szabó) a Furnyié (Roland Burai). Hontsound získal svoje najväčšie úspechy na Hontianskych kultúrnych slávnostiach, kde zabezpečoval hudbu po celý deň Kaktus Music Bar, potom v piatok a v sobotu zabávali obecenstvo od polnoci. Myslím, že i to je dôkazom, že sme svoj cieľ poskytovania zábavy a podpory mladých talentov splnili. Musím vyzdvihnúť aj to, že ďalším profilom našej činnosti je to, že dáva priestor podpore ďalším projektom, ktoré sú prospešné pre mesto. Stačí tu spomenúť napríklad akciu SPP-projektu Nádvorie MsÚ ožíva, kde mladí nielen zbierali hlasy, ale dali sme priestor aj vyhodnoteniu a tlačovej konferencii. V čase HKS zase zabezpečil miesto pre projekt Oriflame. Okrem toho uvíta ktorúkoľvek inštitúciu, organizáciu a burzu nápadov vo svojich priestoroch.
Je to veľa služieb, môžete to ešte stupňovať?
Kaktus Music Bar je otvorený pre akékoľvek pozitívne ladené nápady, ktoré prinesú pre mesto niečo kladné. V čase veľkých športových udalostí tu môžu diváci a fanúšikovia sledovať televízne prenosy športových podujatí, ako boli napríklad majstrovstvá sveta v hokeji. Ale aj my sami poriadame aj športové akcie, v letnom období to bol streetball a majstrovstvá v stolnom futbale – csocsó. Niektoré družstvá sú stálymi účastníkmi súťaží, zároveň vidíme aj kvalitatívny rast hráčov a mužstiev. Chcem ešte zdôrazniť, že bar je súci aj na organizovanie rodinných akcií, ako sú narodeniny a iné rodinné oslavy.
To všetko za veľmi výhodných podmienok.
Čo odkážeš čitateľom, budúcim návštevníkom?
Hlavne to, že z uvedených údajov vyplýva, že je to podnik, ktorý je – zdôrazňujem – priestor pre kultúrne stretnutia mladých ľudí. Musím ale pripomenúť, že nie všetci mladí ľudia to rešpektujú a tým vyrušujú obyvateľov okolitých domov. Preto prosím mladých návštevníkov, aby dodržiavali poslanie nášho klubu a boli tolerantní k okoliu. Aj tým ukážeme dobrý príklad ostatným mladým ľuďom. Ďakujem vopred a pozývam každého záujemcu do Kaktus Music Baru!
Péter Pástor

Posted under: Nezaradené

Comments are closed.

↓