MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Krst knihy Beáty Bazalovej

photo by Pástor Péter

Krst  knihy Beáty Bazalovej

Krst knihy Šepkanie anjelov uskutočnilo v 22. januára vo Villa Romaine. Knihu krstili Adriana Kutaková, Veronika Soder Nemcsok a Edita Szabová. So spisovateľkou sme rozprávali pred slávnostnom aktom.

Vyšiel Ti nový román s názvom Šepkanie anjelov? Koľká v poradí je táto kniha?

Je to moja piata kniha. Román Ako na hojdačke vyšiel vo vydavateľstve Arkus. Romány Láska na druhý pokus, Obraz, Nemiluješ, zomrieš a posledný – Šepkanie anjelov – vyšli vo vydavateľstve IKAR.

Kedy  si začala písať romány?

Písať som začala vtedy, keď deti odrástli a ja som mala viac času. Vždy som rada čítala, písanie bolo len prirodzeným vyústením mojej záľuby v literatúre.

Mohla by si nám v krátkosti predstaviť svoj nový román?

Rovnako ako v predchádzajúcich knihách, aj v tejto je nosnou témou láska a medziľudské vzťahy. Nesmie však chýbať štipka napätia. Hlavnou hrdinkou je štyridsiatnička Slávka, ktorá prežíva intenzívny vzťah s podstatne mladším mužom. Okrem toho, že chodí do práce, maľuje anjelov a vykladá karty, aby pomohla ľuďom v ťažkostiach. Nečakaná vražda rozbúri hladinu malého mestečka, kde žije. Všetky nitky sa zbiehajú k Slávke… Ale viac neprezradím.

Kde sa uskutoční krst knihy?

Piate knižné dieťa bude pokrstené hneď dvakrát. 21. januára v Bratislave v kníhkupectve Panta Rhei. Krstnou mamou bude veštica a liečiteľka Zana, moderovanie zverilo vydavateľstvo Ikar Karin Haydu a hudobným hosťom bude Juraj Zaujec. Nemôžem však obísť čitateľov zo Šiah a okolia, a preto za pomoci Mesta Šahy, MO MS a miestnej Mestskej knižnice sa uskutoční krst knihy v priestoroch Villa Romaine dňa 22. januára o 16:00 hod. Hudbou nás potešia Roman Urban a Dániel Moys, podujatie bude konferovať pani Marta Solmošiová. Kto bude knihu krstiť, to zatiaľ neprezradím.

Viem, že si riaditeľkou školy, okrem toho máš rodinu a mnoho záľub. Ako to robíš, že zvládaš aj písanie kníh?   

Popri všetkých povinnostiach je písanie tým vhodným relaxom pre mňa. Keď sa večer vrátim unavená z práce, sadnem si k počítaču a ocitnem sa mimo svojej všednej reality. Príbehy píšem rada, ale teší ma tiež pocit, keď držím v ruke už hotovú vytlačenú knihu, teší ma stretávanie sa s ľuďmi na besedách, únik zo všedného stereotypu.

Máš rozpísaný ďalší príbeh? Kedy sa môžeme tešiť na ďalšiu knihu z Tvojho pera?

Zatiaľ som písať nezačala, ale v hlave ma už dlhšie pokúša námet, ktorý sa chystám spracovať

autor/write: Pástor Péter

Posted under: Kultúra, NEWS, Šahy

Comments are closed.

↓