MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Novembergála

photo by Pástor Péter

Novembergála

Začiatkom novembra sa na nádvorí mestského úradu v Šahách uskutočnilo Novembergála. Dvojdňový program s účasťou väčšinou mladých ľudí mal v prvý deň na programe vystúpenie Szőllősi a Lakatos Band, ktorých repertoár pozostával väčšinou z muzikálových a filmových melódií. V sobotu potom vystúpil operný spevák Slovenského národného divadla  Ivan Ožvát a Symfonický orchester z Vácu. Aj oni potešili obecenstvo opernými, operetnými a muzikálovými melódiami.
Iveta Majerčíková nás informovala, že toto podujatie je súčasťou toho trojdielneho programu, ktoré sa realizuje s podporou Úradu vlády Slovenskej republiky v rámci projektu  „Nádvorie župného domu na maďarskú nôtu…“
„Najdôležitejším poslaním tohto projektu je šírenie a podpora maďarskej kultúry v spolupráci s maďarskými družobnými mestami a ich kultúrnymi inštitúciami. Náklady na projekt sú v hodnote 2400 eur, z čoho financujeme technické zabezpečenie a honoráre pre účinkujúcich,“ informovala nás p. Majerčíková.
Predchádzajúce akcie projektu sa uskutočnili v priebehu letných mesiacov za účasti súborov z Veresegyháza a domácich seniorských skupín.

logo-uvsr

autor/write: Péter Pástor

preklad: Bell.

Posted under: Kultúra, NEWS, Šahy, Umenie, Verejné dianie

Comments are closed.

↓