MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Ožilo nádvorie mestského úradu

video by www.ppproduction.eu

Projekt Ožíva nádvorie mestského úradu podporovaný Nadáciou SPP sa 24. mája 2013 dostal do finálnej fázy. Viacúčelové dielo odovzdali do užívania v rámci slávnostného programu, ktorý sa uskutočnil na nádvorí MsÚ.
Úvodný program sa začal vystúpením skupiny Best a gitarovým sólom Kristiána Klukona. Potom Iveta Majerčíková, manažérka projektu, informovala o jednotlivých etapách činnosti. V priebehu jari obnovili nádvorie, v apríli usporiadali workshop a v máji sa zúčastnili cyklotúry.
Zrodilo sa aj DVD s prominentmi nášho mesta, ktoré sa premiérovo premietalo. Jeho autorom je Peter Paulenka. Obecenstvo mohlo vidieť kyticu reportáží s predstaviteľmi nášho mesta na poli kultúry, športu a spoločenského života. Desať krátkych filmov – to nie sú len jednoduché rozhovory, každý z nich je vynikajúci dynamický klip. Autor s patričným hudobným podfarbením predstaví každého respondenta. Hudobné podfarbenie poskytli tiež Šahania – Peter Fodor a Róbert Bagonya. Reportérkou rozhovorov bola Veronika Szabóová.
Nádvorie mestského úradu zdobia výtvarné práce Gábora Antala. Sú to výjavy z bohatej histórie nášho mesta. V príprave výtvarných prác pomáhali aj žiaci výtvarného oddelenia Základnej umeleckej školy v Šahách.
Projektová manažérka zdôraznila, že „cieľom projektu je predstavenie takého vynikajúceho diela, aké ešte v Šahách nebolo.“ Vo svojom prejave sa poďakovala všetkým – dobrovoľníkom a ostatným oddaným pomocníkom vrátane občianskeho združenia Srdcom za Šahy, ktorí prispeli k úspechu tohoto diela. Technickú stránku otváracieho projektu zabezpečoval dobrovoľník Viktor Berkula, ktorý sa aktívne zapojil aj do zabezpečenia technickej stránky projektu.
Peter Paulenka zvečnil fotografiami a videonahrávkami priebeh udalostí. Moderovanie zvládli bravúrne Veronika Szabóová a Margaréta Pálinkás.
Oživené nádvorie bolo otvorené za účasti viac ako sto divákov. Nové prostredie poskytne v priebehu leta rôzne možnosti kultúrneho vyžitia obyvateľom nášho mesta. Budú sa napríklad premietať filmy, načo dodnes v Šahách nebola možnosť.
Otváracia slávnosť a vytvorenie kultúrneho prostredia na nádvorí mestského úradu svedčí o dobrej spolupráci mládeže s mestským úradom.
Podrobnejšie informácie o ďalších aktivitách v našom meste nájdete aj na našej webovej stránke www.MyHont.sk .
Péter Pástor
Preklad: Bell

foto by www.ppproduction.eu

http://www.myhont.sk/spp/

http://www.myhont.sk/magyar-workshop-feleled-a-varoshaza-udvara-ipolysag/

http://www.myhont.sk/prva-cyklotura-je-uz-za-nami/

http://www.myhont.sk/druha-cyklotura-spp/

Posted under: Kultúra, Šahy, Šport, Verejné dianie

Comments are closed.

↓