MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Ožíva amfiteáter

foto & video by www.ppproduction.eu

foto by K.V.

Ožíva amfiteáter

Šahanský amfiteáter bol takmer desať rokov nepoužiteľný a zanedbaný. To chceli ochotní Šahania zmeniť. Práce počas minulých týždňov dokázali, že obetavou prácou sa všetko dá dosiahnuť. Vedúca Odboru kultúry Mestského úradu v Šahách Iveta Tonhaiserová nás informovala, že s nápadom prišiel Zsolt Gál. V rámci projektu sa v posledný júnový týždeň uskutočnil dobročinný koncert. Nakoľko mesto na opravu nemalo peniaze, rekonštrukčné práce boli vykonávané dobrovoľnými prácami a sponzorskými príspevkami. „Zisk z dobročinného koncertu sa použije v celom rozsahu na oživenie amfiteátra, na zvýšenie kultúrnej úrovne mesta,“ poznamenala vedúca odboru kultúry.
Pred dobročinným koncertom boli priestory amfiteátra vyčistené dobrovoľníkmi. Práce sa začali 13. mája 2013 odstránením betónových konzol z hľadiska.Javisko je staticky v dobrom stave, nie je životu nebezpečné a aj to potrebuje obnovu. To by bol základ opravy, tým by sa odštartoval dobročinný koncert vo forme pikniku.
Z prác si vyberie svoj podiel aj občianske združenie Srdcom za Šahy. Vyčistili okolie javiska a podzemné priestory, vykonali dezinfekciu prostredia, vymaľovali podzemné priestory javiska a pomohli pri propagácii koncertu. Pri prácach pomohla aj Katolícka spojená škola Ferenca Fegyvernekiho. Aj organizácia koncertu sa uskutočnila na základe dobrovoľnosti. „Všetko je pripravené na to, aby náš „amfík“ ožil. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli svojou obetavou a ochotnou prácou,“ uzavrela vedúca odboru pani Iveta Tonhaiserová.
Peter Pástor
preklad:Bell

Posted under: Kultúra, NEWS, Pripravované, Šahy, Srdcom za Šahy, Umenie, Uskutočnené, Verejné dianie

Comments are closed.

↓