MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Patrícia (13) zo Šiah zabodovala aj v Kanade

Patrícia (13) zo Šiah zabodovala aj v Kanade

V Šahách máme veľa veľkých úspechov o ktorých toto malebné mestečko nemá ani potuchy. Preto píšem o dievčati ktorej srdce má tvar hokejového puku a bije v rytme bubnov fanúšikov. Jej meno je Patrícia Ágoštonová. Toto dievča môžete v “civile” stretnúť v obchode s bižutériou alebo na rande, avšak na ľade ju prezradí len vytŕčajúci vrkoč.
Jej hokejová kariéra sa začala v Šahách keď mala 10 rokov. K hokeju sa dostala za pomoci Jozefa Ľuptáka ktorý viedol v Šahách Centrum voľného času, v ktorom sa vyučovali základy hokeja na kolieskových korčuliach. Patrícii sa tento šport zapáčil natoľko, že rok po tom sa zapísala do školy so zameraním na hokej ktorá sídli v Leviciach. Okrem toho sa hokeju venuje aj vo svojom voľnom čase. V rámci neho navštevuje celoročnú hokejovú školu v Trenčíne, ktorú navštevuje už druhý rok, cez sviatky navštevuje hokejový tábor kde je jediné dievča a dokonca cez letné prázdniny chodí do hokejového kempu v Bratislave. No čo, niekto sa teší na kvapalné skupenstvo vody, a niekto na pevné.
Dnes má Paťka 13 rokov, a jej úspechy by jej mohol nejeden závidieť. Minulý rok reprezentovala našu krajinu a mesto na zápase v Kanadskom Windsore kde získal jej tím v ktorom je jediným nežným pohlavím prekrásne 2. miesto. Tento rok bola na výbere v Trnave kde z mladých športovkýň vybrali tie najlepšie ktoré sa zúčastnia turnaja vo Švédsku. Na výbere bola úspešná, takže koncom apríla cestuje do severskej krajiny. Popri tom stíha aj Dívčí hokej v Čechách, ktorý reprezentovala nielen v Čechách, no dokonca vo Francúzsku aj Srbsku. A akoby toho nemala dosť, hrá aj v ženskom tíme SR “15” kde sa okrem úspešne odohraných zápasov môže popýšiť aj trofejou Najlepšej hráčky zápasu.
To bol krátky príbeh o Paťke, ktorá dosiahla veľa a dosiahne ešte viac. V mene Šiah tomuto ambicióznemu dievčaťu gratulujem a zároveň aj Ďakujem k dosiahnutým úspechom, ktorými nás reprezentuje ako štát, mesto a dokonca aj nás-ženy. Naďalej veľa štastia a málo vybitých zubov jej praje MyHont Team.

KiSS

(zdroj fotografií: http://antosh.smugmug.com/ a Fatima Ágoštonová)

Posted under: Šahy, Šport

Comments are closed.

↓