MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Jozef Péter: V športe je podstatná výdrž

foto by www.ppproduction.eu

Jozef Péter: V športe je podstatná výdrž

Slovenský Olympijský výbor odovzdal 9. mája 2013 Jozefovi Péterovi ocenenie v rámci vedomostnej súťaže o olympizme. V tejto súvislosti nám odpovedal na niekoľko otázok.
Predstavte nám krátko vašu športovú činnosť. V akých športových odvetviach ste súťažili?
Na základe svojich úspechov som dospel k tomu, že som sa mohol zapojiť do súťaží v troch federáciách. Popri členstve v trnavskom amatérskom družstve som členom ďalších dvoch profesionálnych federácií. Mojím športovým odvetvím je vzpieranie v leže – v tejto disciplíne som jedenásťnásobný majster sveta. Majstrovstvá sveta sa usporiadali v USA, Írsku, Nemecku, Poľsku, Francúzsku a v Maďarsku.
Aké ocenenie ste získali v dnešný deň?
SOV mi odovzdal vyznamenanie za dlhoročnú prácu s mládežou.
Ako hodnotíte dnešný deň?
Teší ma, že si všimli moje výsledky. Zvlášť ma teší, že moju prácu oceňujú moji priatelia z komisie a že je to za prácu s mládežou.
Odkedy sa zaoberáte s mládežou?
V podstate trénujem športovcov odvtedy, odkedy funguje moje fitness centrum. U mňa sa objavia atléti, hokejisti aj futbalisti. Tým podporujem športovú kariéru mladých športovcov.
Aké sú vaše plány od budúcnosti?
Už som začal tohoročnú športovú činnosť. Pripravujem sa v máji aj na celoštátnu profesionálnu súťaž v Zemnom, potom nasledujú majstrovstvá Európy, ktoré sú v tomto roku v Portugalsku, v Nemecku a v Trnave. Majstrovstvá sveta budú v Prahe a v Egeri, pritom budú ešte jedny MS v Nemecku.
Čo odkážete športovým fanúšikom, športovcom?
V športe je veľmi dôležitá výdrž. Dobrý tréning sa ukáže na výsledkoch. Ak športovec dodržiava tréning, preukáže sa to nezávisle od športovej činnosti či ročného obdobia na výsledkoch, ktoré získa na súťažiach.
Péter Pástor
preklad: Bell

Posted under: Šahy, Šport, Verejné dianie

Comments are closed.

↓