MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Prezentácia úspešných mladých ľudí

Fotograf Peter Paulenka  – www.ppproduction.eu

 Stylistka Zsuzsanna Baltazár  – Joy Second Hand Shop

Kaderníčka Veronika Sóder Nemcsok  – Kaderníctvo Veronika

Kozmetička Annamária Vojténiová – Ria Salon

Mirka Kollárová

Monika Trevaleczová

Prezentácia úspešných mladých ľudí

Peter Paulenka, vedúci rodiaceho sa PPProduction fotoštúdia, sa predstavil novým nápadom, z ktorého by rád vytvoril aj tradíciu. Zorganizoval deň, na ktorom sa predstavili mladí, tvoriví, ambiciózni odborníci vo svojom remesle. Akcia sa uskutočnila 2. februára 2013.
Projektu sa zúčastnili kaderníčka Veronika Sóder Nemcsok, majiteľka kaderníctva Veronika, kozmetička Annamária Vojténiová, majiteľka Ria salónu, stylistka a majiteľka Joy Second Hand Shop Zsuzsanna Baltazár a fotograf a kameraman Peter Paulenka. V projekte vystúpili aj dve mladé šahanské modelky Mirka Kollárová a Monika Trevaleczová.
V priebehu dňa sa obe modelky obliekali do šiat rôzneho štýlu. K moderným výtvorom sa prispôsobili aj účesy a šminky, aby takto poskytli jednoliaty celok. Ako nám organizátor celej akcie povedal, prvýkrát sa takto stretli, ale napriek tomu bola atmosféra vynikajúca.
Veronika Sóder Nemcsok nepokladá svoju odbornosť len za prácu, ale aj za umenie. Dávnejšie sa zúčastnila viacerých súťaží. Už jej chýbalo niečo podobné aj na domácej pôde. Účesy boli podmienené aj osobnosťou modeliek. „Tešila som sa celej akcii, pretože účastníčky sú zároveň mojimi dobrými priateľkami, dobre sa mi s nimi spolupracovalo.“
Stylistka Zsuzsanna Baltazár vyzdvihla spontánnosť, atmosféru momentu a nápadu, ktorá podmienila jej prácu. Na fotografovanie priniesla viacero setov, ktoré sledujú súčasné módne trendy, ale dostali priestor aj jej vlastné nápady a fantázia. V priebehu dňa predstavili modelky štyri sady – kabáty, spoločenské šaty, spodnú bielizeň a pracovné odevy. Po výbere šiat pomáhala aj pri fotografovaní. „Som vďačná za tento nápad, hoci sa poznáme už dávnejšie, len prvýkrát sme spolupracovali. Teším sa na pokračovania,“ sumarizovala svoje dojmy.
Kozmetička Annamária Vojténiová sa vyjadrila, že počas svojej praxe, ktorá trvá päť rokov, to bolo vynikajúce energiou nabité popoludnie. Svojou prácou sa snažila dosiahnuť harmóniu medzi šatami, účesom a kozmetickou úpravou. „Snažila som sa vytvoriť niečo nové, a tak vznikli nové, smelšie šminky.“ Snažila sa dosiahnuť súlad medzi telom a osobnosťou modelky. Prvýkrát sa zúčastnila podobnej akcie a je rada, lebo získala nové skúsenosti.
„Projekt dosiahol svoj cieľ, v mojich plánoch je pokračovanie, ku ktorému hľadáme nové tváre, aj chlapcov,“ zhrnul svoje poznatky z projektu organizátor Peter. Prínosom spolupráce je vytvorenie kompletného balíka pre záujemcov. „Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa projektu zúčastnili. Bola to radosť spolupracovať s nimi.“

Péter Pástor
preklad: bell

prípravy

foto by Olivia Nemcsok

Posted under: NEWS, Šahy, Umenie, Verejné dianie

Comments are closed.

↓