MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Šahanský Salón 2016

photo by Pástor Péter

Šahanský Salón 2016

V Menora Saag Centrum Artis bola novootvorená výstava s názvom Šahanský Salón. Predstavili sa na nej výtvarníci a sochári, profesionáli aj amatéri tvoriaci v meste Šahy a  jeho regióne. Výstava je otvorená od 1. mája 2016.

S  iniciatívou vystaviť diela umelecky nadaných ľudí, prišiel Peter Paulenka a jeho priatelia. Vystavuje tu 27 autorov, v ich dielach zväčša prevažujú obrazy a grafiky, no nájdete tu aj fotografie, plastiky, sochy a origami. Máte možnosť zoznámiť sa s rôznymi technikami prevedenia diel ale aj tematika prác je veľmi rozmanitá.

Na Šahanskom Salóne sa predstavili títo autori: René Tóth, Peter Paulenka st., Kissimonyi István, Hojsza Zsuzsanna, Erika Koštialová , Dana Krmáčová, Jarmila Šišková,  Czibulya Lívia, Bukor Júlia, Illés Andrea, Eva Fajčíková, Ela Holotová-Bodnárová, Antal Gábor, Kosorú Milán, Pásztor Péter, Pintér Miroslav, Ličková Alžbeta, Pölhös Éva, Gaučík Radúz, Matyó Veronika, Pölhös Eszter, Dobos Boglárka, Melaga Tamás, Kutak Adrienn, Ĺudovít Šiket, Krajcík Magda, Trencsényi István. Výstava bude sprístupnená do 23. mája 2016.

autor/write: Peter Pástor

preklad: PÁ.

 

Posted under: Kultúra, Kultúra, NEWS, Okolie, Šahy, Umenie, Umenie

Comments are closed.

↓