MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Krajské kolo vedomostnej súťaže o olympizme v Šahách

foto by www.ppproduction.eu

Krajské kolo vedomostnej súťaže o olympizme v Šahách

Olympijský klub Alojza Szokolyiho v Šahách usporiadal 9. mája 2013 krajské kolo vedomostnej súťaže o olympizme. Na písomnej a ústnej súťaži sa zúčastnilo desať družstiev z Nitrianskeho kraja.
Súťaž otvoril Ferenc Révész, predseda a štatutár klubu. Čestnými hosťami súťaže boli olympionici – chodec Matej Tóth a biatlonista Matej Kazár. S nimi sa počas prestávky porozprávali súťažiaci o olympijských hrách.
Po súťaži nasledovala aj slávnostná chvíľa pre Józsefa Pétera, jedenásťnásobného majstra sveta vo vzpieraní v leže, ktorému odovzdali vyznamenanie Slovenského olympijského výboru za jeho aktívnu športovú činnosť a za prácu s mládežou. „Teší ma, že si všimli moju športovú činnosť, i keď to nie je veľmi známa a populárna športová súťaž, a že som to ocenenie mohol prevziať v spoločnosti svojich priateľov,“ povedal na záver ocenený. Prisľúbil, že sa naďalej bude venovať mládeži a ešte neskončí so športovou činnosťou.
Krajská súťaž sa skončila s týmito výsledkami:
1. miesto žiaci Základnej školy Janka Kráľa v Šahách
2. miesto žiaci ZŠ Hronské Kľačany
3. miesto žiaci ZŠ Nitry
Víťazi súťaže postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v Bojniciach.
Záverečným aktom súťaže bola návšteva obce Bernecebaráti v Maďarsku, kde sa súťažiaci poklonili pamiatke Alojza Szokolyiho pri jeho hrobe.
Péter Pástor

Posted under: Šahy, Šport, Verejné dianie

Comments are closed.

↓