MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Šahy Cup 2016

photo by Pástor Péter

Prvú súťaž ŠAHY CUP 2016 usporiadali 25. júna 2016 na športovom štadióne mladí členovia Galácticos v spolupráci so športovými organizáciami mesta Šahy. (Vlani bol nultý ročník. Pozn. prekladateľa)

Mladí športovci súťažili v štyroch disciplínach: minifutbal, plážový volejbal, tenis a súťaž silných mužov. Ako uviedol Róbert Kiszely, jeden z organizátorov, športovci predviedli divákom aj niekoľko sprievodných ukážok z iných druhov športu, aby tak upriamili pozornosť širokej verejnosti na to, že cieľom súťaže je spoločné masové športovanie a priateľské stretnutia.

V tomto roku v minifutbale súťažilo 11 družstiev, v plážovom volejbale 8 družstiev. V tenise – kde boli súťaže vo štvorhre i v dvojhre – sa zúčastnilo 16 športovcov. V súťaži silných mužov bojovali o primát dvojčlenné mužstvá.

Zároveň so súťažami v spomenutých disciplínach boli vystúpenia športových družstiev, ktoré pôsobia v našom meste: v zumbe, jumpingu, aerobicu, sambó a karate ako aj v silovej skupine Spartan Race Training Group. Na podujatí vystúpil aj Tomi Kid Kovács, ktorý predviedol niekoľko ukážok zo svojho športového majstrovstva ako majster Európy a sveta v boxe. Organizátori mysleli aj na najmenších, ktorých pobavili maľovaním tváre, jazdou na koníkoch a nafukovacím hradom.

V jednotlivých športových odvetviach boli nasledujúce výsledky:

V súťaži silných družstiev:

1. Zlatner – Karvai  Šahy
  2. Gálik – Kádasi Vyškovce n/Ipľom 1.družstvo
  3. Karácsony – Csintók Dunajská Streda
  4. Virág  – Kékesi – Vyškovce n/Ipľom 2.družstvo

V súťaži „starých pánov“ súťažili  dve družstvá zo Šiah.

V tenise bojovali zvlášť dospelí a zvlášť dorastenci vo štvorhrách.

V kategórii dorastencov zvíťazil Nikolas Jámbor, 2. Jara Jarošíková a 3. Ricardo Bolemant.

Vo štvorhre dospelých :

1. súrodenci Gajdácsovci,

2. Alexander Kači a Peter Balík   z Bratislavy

3. Judita Lőwyová, Peter Szőllősi zo Šiah.

V minifutbale boli hodnotení aj jednotlivci – najlepší brankár a najlepší hráč.

Z 11 družstiev sa umiestnili:

1. Šahy 1. družstvo
  2. Tiborove ruky družstvo
  3. Putu Šahy

Z 8 družstiev v plážovom volejbale popri šahanských družstvách súťažili ešte družstvá z Komárna  a Nových Zámkov. Novozámčania si odniesli všetky tri prvé miesta. Večer ukončila muzika The Badges on the Horse railway.

autor/write: Pástor Péter

preklad: Bell.

Posted under: NEWS, Okolie, Šahy, Šport, Šport