MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Rozkvitli šahanské výtlky

foto by www.ppproduction.eu

Rozkvitli šahanské výtlky

Dlhá zima, premenlivé počasie a nekonečné zrážky ukázali svoju ničivú silu aj na šahanských cestách. Vytvorilo sa na nich nekonečné množstvo výtlkov. A práve na to chcela upozorniť skupinka mladých ľudí – spoločenstvo Srdcom za Šahy. „Nápad sme prevzali z Maďarska – aby sme vyhľadali najväčšie výtlky a vyzdobili ich kvetinami. Najväčšie jamy sme našli pred OTP bankou,“ hovorí  Tóth János a Peter Paulenka. „Podporilo nás aj záhradníctvo a kvetinárstvo Tulipán, ktoré nám sponzorsky poskytlo muškáty. Vysadili sme ich v nedeľu poobede na ceste vedúcej zo Šiah smerom do Veľkého Krtíša. Ľudia reagovali pozitívne na náš nápad, schvaľovali ho aj vodiči áut, lebo sme svojím nápadom vtipne a s dobrou náladou upozornili kompetentných na nedostatky,“ sumarizoval Peter.
Vedúci Technických služieb mesta Šahy István Csinger nás informoval, že výtlky spôsobila dlhá a silná zima, čo znásobila aj premávka ťažkých kamiónov, ktorú naše cesty nezvládajú. „Naše technické služby sa starajú o 26 km mestských ciest, tieto cesty sú plné výtlkov. Ich opravu sme začali v tomto týždni – v druhej polovici apríla.“
Oprava ciest na území nášho mesta je teda v plnom prúde, lenže cez mesto vedú aj krajské a medzinárodné cesty a za ich opravu zodpovedá Slovenská správa ciest.
Péter Pástor
Preklad: Bell
P.S. prekladateľa: Vynikajúci nápad sa zapáčil aj televízii Markíza (17.apríla 2013) a šahanským mladým držíme palce, aby mali ešte veľa dobrých, nasledovania hodných nápadov.

Plus Links : )

http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/v-sahach-mali-vytlky-s-cervenymi-muskatmi.html

http://www.felvidek.ma/felvidek/regio/39072-viragoznak-az-ipolysagi-katyuk

http://www.hirek.sk/video/20130425184013/Katyuk-Ipolysagon-innen-es-tul.html

Posted under: Ob. združenia a Nadácie, Šahy, Srdcom za Šahy, Verejné dianie

Comments are closed.

↓