MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Svet divadla v Galérii Ipeľ

photo by Pástor Péter

Svet divadla v Galérii Ipeľ

5. septembra 2014 sme sa v Galérii Ipeľ v Metskej knižnici v Šahách mohli zúčastniť netradičnej výstavy pod názvom Priestory – Charaktery, ktorú nám ponúkla maďarská výtvarná umelkyňa Adrienn Fógel, divadelná kostymérka, scénografka, autorka divadelných a filmových projektov, makiet, kostýmov i krátkych filmov .
Cez bohatú tvorbu mladej výtvarnej umelkyne sme sa na hodinku dostali i do zákulisia divadelnej a filmovej tvorby, jej diela totiž tvoria exponáty výstavky v MsK.
Súčasťou prezentácie výstavných prác bolo aj premietanie krátkeho filmu a po ňom „prezradenie“ niektorých zákulisných počinov, ktoré sú pri natáčaní pred divákmi ukryté. Priebeh tvorby i celej prezentácie sprevádzalo duo hudobníkov tiež z Maďarska.
Adrienn Fógel nám pri svojej prezentácii prezradila, že na umeleckom poli pôsobí asi päť rokov. Za ten čas už vypracovala niekoľko scén, kostýmov pre rôzne divadelné predstavenia. Zapája sa aj do nakrúcania krátkych filmov. Výstava v Galérii Ipeľ je jej prvou výstavou a zahŕňa prierez celou jej umeleckou tvorbou. Letný večer za účasti asi päťdesiat hostí pokračoval prehliadkou výtvarných diel, kostýmov a príjemným priateľským posedením. Výstava je v Mestskej knižnici otvorená do 31. októbra 2014.
autor/write: Péter Pástor
Preklad: Bell

Posted under: Kultúra, Kultúra, NEWS, Okolie, Šahy, Umenie, Umenie

Comments are closed.

↓