MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Umenie do ulíc

photo by Pástor Péter

Umenie na levické ulice

Stredná umelecká škola Ladislava Bielika v Leviciach usporiadala 9. septembra 2014 už druhýkrát akciu Umenie do ulíc.
Študenti školy vyšli do ulíc a do mestského parku Štefánika a na týchto verejných miestach predviedli, ukázali svoje umelecké schopnosti chodcom, Levičanom. Naviac, do svojej umeleckej aktivity zapojili aj niktorých ochotných chodcov.
Riaditeľka Strednej umeleckej školy Ing.Lívia Jančoková nám prezradila, že nápad uskutočnenia tejto akcie vlastne pochádza od ich tragicky zosnulej kolegyne Alenky Cibulkovej, ktorá sa snažila o prenesenie umenia medzi ľudí na levické ulice.
Mestské mačacie hlavy v levickom parku tak dostali vďaka študentom nové farby, objavili sa tu v prostredí pokoja a ticha aj nové portréty, zátišia. Priemyslováci sa tiež ukázali svojimi nápadmi, technickými výtvormi, módni návrhári prezentovali svoje modely priamo na ulici medzi chodcami a v jednom zákutí levického parku sa na obrovských výkresoch objavovali historické budovy mesta.
Na korze čakalo návštevníkov mesta obrovské plátno, na ktorom mohli prejaviť svoje umelecké schopnosti aj samotní chodci, diváci. Študenti fotografického odboru čakali Levičanov a návštevníkov mesta vo svojom fotoštúdiu, kde s radosťou zvečnili návštevníkov.
Na siedmich umeleckých odboroch   študuje v Leviciach takmer dvesto študentov.
autor/write: Péter Pástor
Preklad: Bell

Posted under: Kultúra, NEWS, Okolie, Umenie

Comments are closed.

↓