MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Úspech šahanských tanečníkov na majstrovstvách Showtime

photo by Ľuboš Tóth

Úspech šahanských tanečníkov  na majstrovstvách Showtime 

Majstrovstvá Slovenska vo výrazových tancoch s názvom Showtime, sa konali v Leviciach už piaty krát. Tanečná súťaž prebiehala 18. a 19. apríla. Zúčastnilo sa jej viac ako 2500 tanečníkov s 359 súťažnými tancami. Medzi tanečníkmi boli aj žiaci Základnej umeleckej školy v Šahách.

Súťaž usporiadali tanečno-športový klub JUNILEV a Zväz výrazového tanca a športu z Maďarska. Na organizácii sa spolupodielalo aj Kultúrne centrum v Leviciach. Hlavná organizátorka zdôraznila, že na levickom podujatí sa cez víkend zúčastnilo 72 tanečných klubov.

Ľuboš Tóth poznamenal: „V kategórii moderný tanec sa žiaci umiestnili na prvom a druhom mieste. Okrem toho boli úspešní aj tanečníci v kategórii folklór. Na Majstrovstvá Európy v Balatonfürede sa tak dostali dve tanečné skupiny.” Doplnil, že na týchto majstrovstvách sa zúčastňujú už tretí rok, zakaždým s veľmi dobrým umiestnením. Zdôraznil, že v rámci jednotlivých kategórií sa formuje silná konkurencia, čím rastie úroveň tejto súťaže aj váha účasti na nej. Vysvetlil, že od začiatku školského roka sa pripravovali na súťaž, nacvičovali novú choreografiu, ktorú spolu vymysleli.

„Počas dvojdňovej súťaže zažili žiaci veľa zábavy. Som na nich veľmi hrdý. Úspešne a so cťou sme reprezentovali našu školu a s novými silami sa začíname pripravovať na majstrovstvá Európy,“ povedal na záver Ľuboš Tóth.

autor/write: Peter Pástor

preklad: MG

Posted under: Kultúra, Kultúra, NEWS, Okolie, Šahy

Comments are closed.

↓