MYHONT.sk

To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Začal sa program XII. Stretnutí v Poiplí

photo by Pástor Péter

Začal sa program XII. Stretnutí v Poiplí

Sprievodným programom Stretnutí v Poiplí boli dve vernisáže, ktoré sa uskutočnili v Šahách 22. mája. Menora Saag Centrum Artis hostilo na svojom poschodí vernisáž výstavy architektonickej tvorby Árpáda Pölhösa.

Árpád Pölhös sa narodil v Šahách. Študoval v Bratislave a v Prahe, následne pôsobil v Leviciach. Po páde bývalého režimu otvoril vlastnú architektonickú kanceláriu a venoval sa návrhom. Predmetom výstavy je jeho tvorba od roku 1991. Na stenách synagógy nájdeme náčrty, vizualizácie a fotografie existujúcich stavieb. Okrem toho sú prezentované aj modely existujúcich, či plánovaných budov.

Na výstave dostali priestor plány a pôdorysy rodinných domov, kancelárskych budov a aj plány multifunkčných verejných stavieb.

„Všetko začína myšlienkou. Je to druh filozofie, s ktorou predstúpime pred investora. Musíme sa snažiť o konzistenciu. Vonkajšie prostredie, funkcia a vnútorná dispozícia objektu musia byť vždy v harmónii,” povedal architekt.

Z hľadiska štýlu ide o kombináciu čistých foriem, a to kvôli dosiahnutiu konzistencie. Návrhy budov nevychádzajú z aktuálnych trendov. Tým sa stávajú nadčasovými a veľmi zaujímavými.

V rovnaký deň bola usporiadaná aj vernisáž výstavy slovenského karikaturistu Vojtecha Krumpolca v priestoroch MyHont Cafe. Piatkový večer sa uzatvoril koncertom – Rozina Pátkai – Bossa Nova Trio.

autor/write: Péter Pástor

preklad: MG

Posted under: Kultúra, Kultúra, NEWS, Okolie, Šahy, Umenie, Umenie, Verejné dianie, Verejné dianie

Comments are closed.

↓