To, Čo Spája Nás / Az, Ami Összeköt Minket

Žiaci ZUŠ Šahy – majstri Európy v tancoch

photo by Jarmila Šišková

Žiaci ZUŠ Šahy – majstri Európy v tancoch

Obrovský úspech dosiahli žiaci Základnej umeleckej školy v Šahách v tancoch na Majstrovstvách Európy Dance & Song v Balatonfürede.

Choreograf a učiteľ tanca na tejto ZUŠ Ľuboš Tóth nás informoval, že jeho zverenci získali v apríli 2015 v Leviciach na slovenských majstrovstvách Showtime právo zúčastniť sa na ME, na ktorých sa 25. júna 2015 zúčastnili dva tanečné súbory zo Šiah. Bolo to už po štvrtýkrát, že sa naši tanečníci dostali na túto súťaž. Toho roku sme dosiahli najväčší úspech. V pop-kategórii sme skončili na treťom mieste a v kategórii štylizovaných ľudových tancov sme sa stali víťazmi. Popritom sme získali aj osobitnú cenu poroty.

Počas štyroch dní majstrovstiev Európy takmer tritisíc tanečníkov z piatich krajín predviedlo asi deväťsto choreografií. V oboch kategóriách bola veľmi vyrovnaná súťaž, videli sme viac zaujímavých choreografií, mali sme širokú možnosť na výmenu skúseností.

Po súťaži prišiel čas na zaslúžený odpočinok. Šahanský súbor spolu s rodičmi a s organizačným štábom strávil príjemný deň na pláži v Balatonfürede. „Vracali sme sa domov šťastní a spokojní, plní prekrásnych zážitkov,“ – chválil svojich zverencov choreograf. – „Pri vyhlasovaní výsledkov nechýbalo nadšenie, oduševnenie, ani slzy radosti. Naši tanečníci s radosťou  očakávajú aj nastávajúcu sezónu a ďalšie súťaže. Cez letné prázdniny sa predstavia aj v okolitých obciach na aktuálnych  dňoch obcí.“

autor/write: Péter Pástor